Декларація у зв’язку зі статтею Нью-Йорк таймс “In Ukraine, a Minority Group Feels Ambivalence About the War”

Шановна редакційна колегія «Нью-Йорк таймс»!

Звертаюся до Вас у зв’язку зі статтею Еріки Соломон (Erika Solomon) «In Ukraine, a Minority Group Feels Ambivalence About the War», яка була опублікована у Вашій газеті 16 червня 2022 р.

Я зустрів вказану журналістку та її фотографа 4 червня 2022 р. у с. Геча Берегівського району Закарпатської області України на урочистостях, присвячених відзначенню 102-ої річниці Тріанонського мирного договору. У цьому заході я приймав участь виключно як уродженець і мешканець села Геча, а не в якості офіційної особи.

Я мав приватну розмову з Ерікою Соломон біля пам’ятника у центрі села. При цьому, по-перше, журналістка мені не повідомила, що вказана розмова є офіційним інтерв’ю. По-друге, вона не просила, а я не надавав згоду на включення озвученої інформації до будь-якої публікації, у тому числі статті в «Нью-Йорк таймс»! По-третє, інформація, озвучена мною у ході розмови із Ерікою Соломон, була моїм власним баченням, і жодним чином не відображає офіційної думки закладу вищої освіти «Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ», де я працюю на посаді проректора!

Окрім вищезазначених порушень журналістської етики та норм людської моралі, Еріка Соломон у своїй статті виклала інформацію, висловлену мною, не в тій формі, в якій вона прозвучала. Опубліковані її частини являються виокремленими з контексту твердженнями, які в даній формі є протилежними за змістом із тими, які прозвучали під час нашої приватної бесіди 4 червня.

У зв’язку з вищевикладеним я змушений повністю відмежуватися від статті «In Ukraine, a Minority Group Feels Ambivalence About the War», опублікованій у газеті «Нью-Йорк таймс», а тому прошу редакційну колегію газети видалити зі статті абзац, начебто привласнений мені, як проректору Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, з офіційним оголошенням про правку у наступному номері «Нью-Йорк таймс».

Абзац зі словами, що мені не належать, який необхідно видалити зі статті, звучить так: “I think this is the main reason for the war, not what Ukraine says,” said Gyula Fodor, a vice rector at the Transcarpathian Hungarian Institute, chatting over traditional plum schnapps after the ceremony for the lost homeland. The institute, a private college, has received Hungarian funding, and Mr. Orban attended its ribbon-cutting.”

Прошу повідомити мені про Ваше рішення.

 

 

З повагою,
Дюло Фодор.

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar
  • English