Академічна мобільність студентів

Найпопулярнішою програмою серед студентів є стипендіальна програма «Makovecz», у рамках якої студенти мають можливість навчатися упродовж 1-2 місяців у вищих навчальних закладах Угорщини та Європи. Після отримання гранту вони можуть обрати виші Словаччини (Університет ім. Яноша Сельє, Комарно, Парціумський християнський університет, Орадя), Угорщини (Дебреценський університет, Дебрецен), Румунії (Клузський університет ім. Бабеша-Бойяї, Клуж-Напока).

Талановиті студенти в рамках програми Еразмус+ мають можливість упродовж семестру навчатися в одному з вишів Карпатського басейну.

Упродовж 2017–2018 навчального року 20 студентів другого, третього та четвертого курсів узяли участь у стипендіальній програмі «Makovecz» та проходили навчання в Дебреценському університеті (Угорщина), університеті ім. Яноша Шейе (Словаччина), Реформатському університеті ім. Гашпара Кароя (Угорщина), Будапештському університеті ім. Лоранда Етвеша (Угорщина). Один студент був учасником програми академічної мобільності студентів Erasmus+ в Будапештському університеті ім. Лоранда Етвеша (Угорщина). Студентську стипендію «Makovecz» у 2018/2019 навчальному році отримали 16 студентів, які провели один або два місяці в рамках програми обміну студентів в Дебреценському університеті (Угорщина), Реформатському університеті ім. Гашпара Кароя (Угорщина) та університеті Паннонія (Угорщина). A в 2019/2020 навчальному році дев’ятеро студентів мали можливість узяти участь у програмі мобільності студентів «Makovecz» та проходити навчання протягом одного або двох місяців на факультеті Трансільванського угорського університету Сапіентія (Румунія), Реформатському університеті ім. Гашпара Кароя (Угорщина), Печському університеті (Угорщина), Будапештському університеті ім. Лоранда Етвеша (Угорщина), Дебреценському університеті (Угорщина) та двоє студентів були учасниками програми мобільності студентів Erasmus+ (Трансільванський угорський університет Сапіентія (Румунія)).

Програма обміну, таким чином, є чудовою можливістю для студентів розширити свої знання та набути досвіду у сфері вищої освіти інших країн.

Студенти мають можливість брати участь у навчальних екскурсіях по Україні та за її межами. У 2018 році відвідали факультет гуманітарних дисціплин Будапештського університету ім. Л. Етвеша, де слухали лекції викладачів університету.

Перша навчальна поїздка була організована до Будапешта. В ній взяли участь 30 осіб 26 червня 2018 року. В ході поїздки студенти відвідали філологічний факультет Будапештського університету ім. Лоранда Етвеша, а також інститут англістики та американістики.

Перший день почався з відкриття історичних та культурних цінностей Будапешта, студенти прослухали надзвичайно корисну та цікаву лекцію з перекладознавства, яку прочитала викладач цього закладу вищої освіти Вікторія Лебович. Лектор наголосила на тому, коли і на що повинен звертати увагу перекладач для того, щоб одночасно бути видимим і невидимим, чутним і непомітним.

Пізніше відбулася навчальна екскурсія до Будайського замку, в ході якої на основі 28 завдань, сформульованих англійською мовою, та спеціально підготовленою картою місцевості студенти повинні були відшукати визначні місця цього району та відповісти на питання. Увечері відвідали театр ім. Модача та подивилися виставу «Закоханий Шекспір», яка в певній мірі пов’язана з життям В. Шекспіра, а також частково представляє історію народження п’єси «Ромео та Джульєтта». Найбільша перевага вистави полягала в тому, що студенти, які навчалися за спеціальністю «Англійська мова і література», могли бачити найхарактерніші елементи англійського театрального світу епохи Відродження, тогочасні костюми та макет внутрішньої структури театрів.

У 2019 році 26 студентів відвідали кафедру англійського прикладного мовознавства Печського університету: упродовж чотирьох днів брали участь у навчальних та культурних програмах. Викладач кафедри Йожеф Горват розповів про навчальний заклад та про кафедру, звернув увагу студентів на можливість продовження навчання в їхньому закладі. Відвідали центр іноземних мов університету, де Ласло Харі та Юдіта Хусті привітали студентів, ознайомилися з роботою центру та слухали лекції Роберта Марца, розробника тестових завдань з англійської мови, про міжнародні мовні іспити ECL, підготовку до них та організацію їх проведення. Прозвучало багато практичних порад та ідей на цю тему, якими студенти обов’язково скористаються у майбутньому. З 2016 року на базі ЗУІ функціонує Берегівське відділення мовного центру ECL Печського університету, де є можливість складати мовні іспити ECL рівня А2, В1, В2 та С1 англійською, німецькою, російською та угорською мовами.

Ознайомлення з містом продовжилося екскурсією англійською мовою. Під час чотириденної поїздки студенти мали змогу узяти участь у цінних і корисних навчальних та культурних програмах.

Також студенти беруть участь не тільки у програмі обміну, а й ті, хто досягли найкращих академічних результатів, мають можливість стати учасником навчальних поїздок, зокрема і до Відня (Австрія).

Студенти англійського відділення кафедри філології в Університеті імені Етвеша Лоранда

У межах програми академічної мобільності «Маковець» 25 студентів і 3 викладачів англійського відділення кафедри філології мали нагоду відвідати інститут англійстики й американістики Університету імені Етвеша Лоранда м. Будапешт у жовтні 2021 року.

Зокрема, студенти прослухали низку лекцій з курсу «Англомовне академічне письмо», які проводились доктором філософії в галузі прикладної лінгвістики Танко Дюло, а також доктора габілітованого в галузі прикладної лінгвістики Іллейш Єви з дисципліни «Прикладна лінгвістика», здобувши тим самим цінний навчальний і професійний досвід. 

Культурно-розважальною частиною програми стали відвідини Театру Пешта, де було переглянуто виставу «Лицарі і коні» за мотивами праць Вільяма Шекспіра у сучасній інтерпретації, Собору Матяша, Угорського національного музею, Національної бібліотеки іноземних мов, екскурсія до Замку Буди.

За словами студентів, вони повернулись додому сповнені неймовірних вражень, збагатившись важливими знаннями і досвідом.