Студенти на практиці

08.11.2021 студенти-магістранти ІІ курсу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ приступили до проходження перекладацької практики на заводі “Wood International” у м. Хусті Закарпатської області. 

ТОВ “Wood International” – деревообробний завод, який переробляє кругляк дуба і виготовляє заготовки для бочок, а також альтернативні вироби для дозрівання вина. Підприємство успішно працює з 2014 року і є крупним експортером, який співпрацює із виробниками вина, коньяку, віскі та бренді у Європі. З запровадженням альтернативного виробництва бочок адміністрація заводу планує вийти на ринки Америки, Китаю та Росії. Тому зростає потреба у висококваліфікованих перекладачах та перекладачах-референтах.

Розуміючи вимоги часу, керівництво ТОВ “Wood International” погодилось надати базу для проходження перекладацької практики студентам ЗУІ. Студентів ознайомили з технологіями виробництва, правилами ТБ на виробництві, провели екскурсію по цехах заводу. Перекладацька практика триватиме три тижні.

Звітна конференція студентів ІІ курсу магістерського рівня  з виробничої перeкладацької практики

08-27 листопада 2021р. згідно з навчальним планом кафедри філології студенти ІІ курсу магістерського рівня проходили виробничу практику з перекладу з англійської мови на деревообробному заводі ТОВ «Wood International» (м.Хуст).

     Студенти здійснювали трьохмовний (з англійської мови на українську та угорську та з української мови на англійську та угорську) переклад технічних та економічних статей, патентів, контрактів, інструкцій до устаткування, технологічних інструкцій, технологічних карт, електронних листів, ділової кореспонденції, банківських документів, накладних, протоколів та науково-технічних текстів. 

21 грудня 2021р. проведено практичну конференцію, на якій були підбиті підсумки проходження практики. Студенти презентували свої роботи, ділилися враженнями, обговорювали труднощі, окреслювали перспективи застосування набутих знань, вмінь, навичок та сформованих перекладознавчих компетентностей у майбутній професії перекладача.