Заходи

Викладачі кафедри математики та інформатики на конференціях та стажуваннях

Участь студентів спеціальності Середня освіта (Математика) на наукових конференціях

Студент рівня бакалавр ОП Середня освіта (Математика) Староста М. на конференції на XIII. Закарпатській науково-практичній студентській конференції (Берегове, 17 травня 2019 р.) та  студентка рівня магістр Балог Е. на XVI. Міждисциплінарній конференціії та студентському конкурсі імені Яноша Сентаготая, м. Печ (Угорщина) 14-15 лютого 2019 р. та на XXXIV National Scientific Students’ Associations Conference, м. Егер (Угорщина) 25-26 квітня 2019 р.

Семінари на кафедрі математики та інформатики

Студенти математики на рівні бакалавра (Бакша А., Богу С., Мозговой І., Полінскі О., Ковчі К., Удуд Ш., Староста М., Нодь Й.) та рівня магістра (Шіпош М., Сокодаті Т., Вовканич Л, Балог Е., Гейче Ш., Сухомлин М.) послухали доповіді проф. Клесова Олега Івановича (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського») та проф. Козаченка Юрія Васильовича (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) 15 листопада 2018 р.

Студенти математики на рівні бакалавра (Мозговой І., Бакша А., Богу С., , Полінскі О., Ковчі К., Удуд Ш., Староста М., Нодь Й., Керек В.) та рівня магістра (Шіпош М., Сокодаті Т., Вовканич Л, Балог Е., Гейче Ш., Сухомлин М.) послухали доповідь  Югаса Тібора, проректора Егерського католицького університетеу ім. Естергазі Кароля (м. Егер, Угорщина) 29 жовтня 2018 р.

Югас Тібор, проректор Егерського католицького університетеу ім. Естергазі Кароля (м. Егер, Угорщина) 2019.

Студенти кафедри математики та кафедри обліку і аудиту на презентації польських співробітників ТОВ Б.Браун

Студенти кафедри математики рівня бакалавра ОП Середня освіта (Математика) (Чірпак Р., Деме А., Гейці Я., Янкі К., Янкі М., Левдар Н., Митро Д., Сенько А., Теметев А., Болло Біанка Ернестівна, Будо Д., Кидибиц К., Шімон І., Товт В., Бара Ц., Чірпак З., Фаркаш Б., Гопак В., Лехнер М., Пінте Е., Піштак Д., Тар Б., Варга М., Жендей Д., Балла (Данку) Е., Фекете В., Горват М., Келемен Д., Ковач І., Полінскі Г., Шера Т., Занік П.) та магістра ОП Середня освіта (Математика) (Староста М., Гейдер Т., Дудаш І., Мозговой І., Бакша А., Полінскі О., Коложварі Г.) та кафедри обліку і аудиту рівня бакалавра Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ мали можливість взяти участь в онлайн презентації, яку організували співробітники ТОВ Б.Браун (Республіка Польща).

В рамках онлайн зустрічі зацікавлені студенти мали змогу ознайомитися із детальним описом підприємства. Компанія Б.Браун є однією із провідних постачальників виробів медичного призначення у світі. Сьогодні компанія вже має представництва у понад 60-ти країнах світу.

Студенти ознайомилися із роботою ІТ та бухгальтерського відділу. Співробітники вірять, що в майбутньому між компанією та інститутом може здійснитися тісна співпраця. Представники компанії запропонували, що із задоволенням органівазули б ще зустрічі із студентами, де проводили б підготовчі презентації. На це більшість студентів відреагувало позитивно. Загалом всі учасники презентації вважають зустріч дуже цінною і вірять у тісну співпрацю в майбутньому.

Захід День Землі

Студенти бакалаври ОП Середня освіта (Математика) (Пінте Е., Тар Б., Варга М., Балла (Данку) Е., Фекете В., Горват М., Келемен Д., Ковач І., Полінскі Г., Шера Т., Занік П.) та магістри ОП Середня освіта (Математика) (Шіпош М., Сокодаті Т., Вовканич Л, Балог Е., Гейче Ш., Сухомлин М.) 16 квітня 2019 року взяли участь у заході День Землі.

image

Експериментальна педагогіка (педагогічна практика)

Інтерактивний урок

23 листопада 2019 р. представник Sccol-túra Сабо Єва (м. Будапешт, Угорщина) провела для учнів ЗОШ м. Берегове заняття про методи інтерпретації текстових завдань на уроках математики. Залучені були студенти магістри ОП Середня освіта (Математика) (Шіпош М., Сокодаті Т., Вовканич Л.).

Студенти спеціальності Середня освіта (Математика) та викладачі кафедри математики та інформатики на науково-пізнавальних екскурсіях

Студенти бакалаври та магістри ОП Середня освіта (Математика) та викладачі кафедри математики та інформатики на науково-пізнавальній екскурсії в м. Дебрецен (25-29 червня 2018 р.). Студенти на рівні бакалавра (Мозговой І., Йакоб Ф., Бакша А., Чакань Г., Ковчі К., Староста М., Нодь Й., Керек В.) та рівня магістра (Сокодаті Т., Вовканич Л.) послухали доповідь доц. Вінце Ч.(Дебреценський університет) на тему «Задачі про графи у шкільному курсі математики».

Студенти бакалаври та магістри ОП Середня освіта (Математика) та викладачі кафедри математики та інформатики на науково-пізнавальних екскурсіях до м. Шарошпоток, м. Егер (Угорщина), м. Кошице (Словацька республіка)  (1-5 липня 2019 р.). Студенти на рівні бакалавра (Мозговой І., Бакша А., Богу С., Ковчі К., Удуд Ш., Староста М., Нодь Й., Керек В., Занік П., Нодь Й., Шера Т., Келемен Д., Коложварі Г., Богу С., Ковач І.) та рівня магістра (Сокодаті Т., Вовканич Л.) послухали доповідь  Югаса Тібора, проректора Егерського католицького університетеу ім. Естергазі Кароля (м. Егер, Угорщина) на тему «Про теорію групових алгебр» та Площиці М., доцента Університету ім. Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (м. Кошице, Словацька республіка) на тему «Цікаві задачі на графи».

Збирання врожаю

Всі студенти бакалаври та магістри ОП Середня освіта (Математики) взяли участь у збиранні врожаю винограду з якого виготовляється вино ЗУІ.

Осінь 2018 р.

Осінь 2019 р.

Підготовка з математики обдарованих учнів в рамках  «ГЕНІУС  вихідних»

Студенти магістри ОП Середня освіта (Математика) (Кіш(Молнар) О., Баті А., Балог Е., Пап Г., Гейдер Т.) взяли участь в організації а також проведенні занять з математики для обдарованих учнів в рамках програми «ГЕНІУС». Також здобувачі спілкувалися з потенційними роботодавцем – головою циклової комісії прикладної математики Фахового коледжу ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ – Силаді Л.Л.

Силаді Л.Л. 21.01.2017 (Силаді Л.Л.)
02.12.2019 (Балог Е.)
21.01.2017 (Кіш (Молнар) О.)
30.01.2021 (Гейдер Т.)
04.01.2017 (Баті А.)
05.01.2017 (Пап Г.)

Математичні олімпіади та олімпіади з інформатики на базі ЗУІ та ЗОШ Берегівського району

Викладачі кафедри математики та інформатики разом із студентами магістрами ОП Середня освіта (Математика) є співорганізаторами математичних олімпіад ім. Теребеші В. (3-6 класи), Гевце Зоарда (7-11 класи) та олімпіад з Інформатики (5-11 класи).

02.03.2017 (Шіпош М.)
16.06.2021 (Староста М.)
23.02.2019 (Гейче Ш., Вовканич Л.)

Літні математичні табори на базі ЗУІ

Кафедра математики та інформатики із залученням студентів математиків рівня бакалавра та магістра щорічно проводить математичні літні табори.

1-6 серпня 2016 року (Баті А.)
1-6 серпня 2016 року (Кіш (Молнар) О.)
1-6 серпня 2016 року (Пап Г.)
6-11 серпня 2018 року (Балог Е.)

1-6 серпня 2016 року (голова циклової комісії прикладної математики Фахового коледжу ЗУІ Сіладі Л.Л., здобувач магістр Пап Г.)

Міжнародна наукова конференція «Методика викладання та методи дослідження в математиці» 21-23 квітня 2016 року

Закарпатська наукова конференція «Математика та інформатика» 27 березня 2013

Програма конференції

Олімпіада з програмування ACM ICPC 2021

Студенти-математики ЗУІ взяли участь у міжнародній олімпіаді з програмування ACM ICPC 2021

Студенти-математики ЗУІ взяли участь у міжнародній олімпіаді з програмування ACM ICPC 2021 в складі трьох команд: KMF_inf (Мозговой І., Чірпак З., Шера Т.), KMF_math (Теметев А., Полінскі О., Бакша А.), KMF_prog (Староста М., Піштак Д., Жендей Д.). Очолив команди Степан Берегсасі, старший викладач кафедри математики та інформатики. У Закарпатській області було організовано два змагальні майданчики ‒ в Ужгородському університеті та гімназії-інтернаті міста Хуста. У змаганні взяли участь 30 команд, серед яких 18 студентських та 12 учнівських. На майданчику Ужгородського університету у змаганні взяли участь 26 колективів, у гімназії-інтернаті міста Хуста ‒ 4 (3 команди з гімназії-інтернату та команда Виноградівської ЗОШ №8). В першому турі команди показали неабиякі здібності і посіли гідне місце не тільки серед непрофільних ЗВО, а й у загальній таблиці. Прочитати про враження учасників можна за наступним посиланням: https://kmf.uz.ua/hu/matematika-szakos-hallgatoink-az-acm-icpc-2021-versenyen/ Здобути путівку в другий тур згідно регламенту заходу могли лише дві команди інституту, що змогли KMF_inf та KMF_math. У цей тур змогли пробитися всього 10 команд із Закарпаття, серед яких 4 команди з ДВНЗ «УжНУ», 2 команди ЗУІ та 4 учнівські команди. У зв’язку з несправністю серверу учасники надсилали розв’язки електронною поштою. Подробиці про хід змагань доступні за посиланням: https://kmf.uz.ua/hu/matematika-szakos-hallgatoink-az-acm-icpc-2021-verseny-2-fordulojan/ Незважаючи на форс-мажорні обставини другого туру, організатори визнали тур дійсним та завершеним. Багатьох тренерів ситуація не задовільнила, тому було вирішено провести додатковий другий тур серед команд, що змогли кваліфікуватись та виявили бажання. Такою виявилась і команда KMF_math у складі Бакша Адріани, Теметев Адама та Полінскі Олександри. Детальніше за посиланням: https://kmf.uz.ua/hu/hallgatoink-az-acm-icpc-2021-v2-programozoi-vetelkedon/

До кафедри Математики та інформатики завітав проректор Егерського католицького університету ім. Естергазі Кароля

В листопаді 2021 року в рамках програми «Маковец» до ЗУІ завітав Тібор Югас (Dr. Juhász Tibor) – заступник ректора університету імені Кароля Естергазі (м. Егер), викладач інституту математики.

Протягом свого візиту він не тільки провів вельми цікаві і корисні консультації та бесіди з представниками кафедри математики та інформатики ЗУІ, а й прочитав кілька лекцій з алгебри та теорії чисел студентам-математикам.

Так, першокурсники мали змогу розширити свій кругозір, дізнавшись більше про ранг матриці, його значення та застосування.

Цікавим був приїзд  Тібора Югаса і для старшокурсників. Зокрема, відбулась відкрита лекція, де аудиторії було презентовано деякі з найсучасніших досягнень алгебри, у які доповідач зробив і свій внесок.

Також було проведено заняття з магістрами. Математики розглянули кілька питань: ввели нове для студентів поняття групових алгебр та розглянули приклади їх використання, поговорили про нещодавнє спростування однієї з гіпотез Капланського та наслідки цієї приголомшливої статті, а потім у формі вільної бесіди мали змогу отримати цінні поради і рекомандації. Також викладачі кафедри мали змогу обговорити з гостем ЗУІ освітні програми спеціальності Середня освіта (Математика), отримавши цінні пропозиції, щодо майбутніх змін в освітніх програмах спеціальності кафедри математики та інформатики.

Зустріч з роботодавцями та іншими стейкголдерами ОП Середня освіта (Математика)
на рівні магістра

Обговорення під час лтнього математичного табору (26.07.2021) ОП Середня освіта (Математика) рівня магістр з випускниками магістратури ОП Середня освіта (Математика): Туряниця О., Балог Е.