Центр інформатики імені Пушкаш Тіводора

Адреса: UA-90202, площа Кошута, Берегово
Адреса для листування: п/с 33 90200 Берегово Закарпаття , Україна
Телефон: (+380-31-41)-2-28-96
Факс: (+380-31-41)-2-34-62
Web: https://kmf.uz.ua
E-mail:

Діяльність

Центр інформатики імені Пушкаш Тіводора Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ є його обслуговуючим та навчальним підрозділом, який виконує такі функції:

  • Експлуатує, підтримує та постійно розвиває ІТ, телекомунікаційну мережу та системи, їх апаратні та програмні елементи, як самостійно так із залученням зовнішніх партнерів.
  • Забезпечує оптимальні умови роботи мереж та систем, що працюють в інституті. Приймає участь у виправленні неполадок за необхідності.
  • Вносить пропозиції щодо вдосконалення ІТ та телекомунікацій керівництву інституту.
  • Бере участь у плануванні нових ІТ-систем, що впроваджуються в інституті, вносить пропозицію щодо створення оптимального середовища на основі професійних аспектів та місцевих умов.
  • Консолідує, спрямовує, координує та підтримує завдання встановлення та обслуговування інтернет-служби, електронної пошти, захисту від вірусів, офісних програм та їх роботи.
  • Створює та надає ім’я користувача та електронну адресу для студентів та викладачів інституту. Він організовує ІТ-інструктажі для першокурсників. За необхідності він організовує консультативні та навчальні форуми.
  • Представляє інститут з питань ІТ та телекомунікацій на різних професійних форумах та переговорах. Він підтримує зв’язок із спеціалізованими установами.

Центр інформатики імені Пушкаш Тіводора Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ забезпечує функціонування  інформаційної мережі та комп’ютерної системи закладу. Користувачі системи щодня використовують 360 персональних комп’ютерів та 92 ноутбуки. Кількість персональних комп’ютерів, розміщених у класах та вільно доступних для студентів, становить 158. Інститут має широкосмугову дротову та бездротову (Wi-Fi) мережу, що охоплює всю територію навчального закладу. Кінцеві точки дротової мережі мають швидкість 100 або 1000 Мбіт/с. Кількість керованих мережевих комутаторів – 42, центральні комутатори також мають порти 10 Гбіт/с. Покриття мережі WiFi забезпечується майже 70-а централізовано керованими точками доступу Ubiquiti UiniFi. ІТ-послуги надаються системами на базі Unix в коледжі. Кількість фізичних серверів – 16 на яких встановлено 24 віртуальних сервери, використовуючи  технології віртуальних серверів. Центр має два високошвидкісних оптичних підключення до Інтернету.

Положення про Центр інформатики імені Пушкаш Тіводора


Аудиторія Текел, кабінет інформатики та геоінформатики, 2021 р.

Типовою операційною системою для персональних комп’ютерів є Microsoft Windows 10 Pro, за винятком мережевої лабораторії, де встановлено Ubuntu Linux. Коледж ліцензований для Windows 10 Pro, а також Office Professional Plus.

Студентський інформаційний центр

Студентський інформаційний центр розташований на другому поверсі головного корпусу інституту. Він працює у будні (з понеділка по п’ятницю) з 08:00 до 17:00. Комп’ютерами  можуть користуватися всі студенти, які підтверджують свій статус студента. Студентам надається електронна адреса, доступ до веб-пошти, користування інтернетом. Можна друкувати та сканувати паперові документи. Студентський інформаційний центр має 32 комп’ютери для студентів. Студенти можуть користуватися додатковими 24 комп’ютерами в читальних залах бібліотеки, 8 у коридорі бібліотеки та 126 у спеціалізованих класах.

Студентський інформаційний центр, кабінет інформатики, 2021 р.

Коротка історія

Перший комп’ютерний клас  інституту  був створений в 1997 році на базі 7 шт intel 286 використаних комп’ютерів. Вже тоді студентам було надано безкоштовне користування комп’ютерами. У 1998 році за допомогою спонсорів клас Intel був розширений ще 7 комп’ютерами Intel Pentium I. У 1999 році нам вдалося вирішити підключення коледжу до інтернету: спочатку через модем, а потім до кінця року за допомогою бездротових технологій. У 2000 році запрацював перший сервер закладу: він надавав електронні адреси та доступ до інтернету всім викладачам та студентам. У будівлі була впроваджена структурована комп’ютерна та телефонна мережа, а комп’ютери відділів та офісів також були підключені до мережі. У 2001 році інститут опублікував власний веб-сайт у Всесвітній павутині за адресою www.kmtf.uz.ua. В результаті підтримки Громадського фонду Опацої та Громадського фонду Іллієш Дюла, комп’ютерний зал був розширений новими комп’ютерами та перенесений в одну з найбільших аудиторій у будівлі.

Кабінет інформатики 2001 р.
“Серверний парк” 2003 р.

У 2003 році «серверний парк» був розширений файловим сервером та внутрішнім веб-сервером, який забезпечує електронну бібліотеку для всіх користувачів, а також використання мультимедійних засобів навчання в установі.

Кабінет інформатики, 2004 р.
Кабінет інформатики в гуртожитку ім. Ференца Келчеї, 2006 р.

У 2004 році розпочалося будівництво комп’ютерної та телефонної мережі на оновленому другому поверсі колишнього суду округу Берегово: встановлено 120 кінцевих точок із використанням понад 6 кілометрів проводів. У 2005 році сюди перенесли спеціалізовані навчальні кабінети, а сервери та цифрову телефонну станцію розмістили в окремий кабінет. Вдалося побудувати комп’ютерну мережу між корпусами коледжу. Студентський інформаційний центр був створений як окремий підрозділ. Основою розвитку подій став тендер, оголошений Громадським фондом Тівадара Пушкаша від імені Міністерства інформатики та зв’язку Угорщини. Одним із переможців цього тендеру стала Закарпатська угорська асоціація культури, керівництво якої вирішило використати грант для розробки ІТ-обладнання коледжу. Найбільшим розвитком стало створення двох спеціалізованих кабінетів із загальною кількістю 32 комп’ютерів. Завдяки цьому було створено кабінет інформатики для гуртожитку. ІТ-центр розташований на ІІ поверсі, на підставі рішення Ради Угорського коледжу Закарпаття, Ференц Ракоці ІІ прийняв назву Інформаційний центр імені Тіводора Пушкаша у вересні 2005 року. Офіційна церемонія відкриття відбулася 22 листопада 2005 року.

У 2006 році в одному  із кабінетів на першому поверсі професійного коледжу імені Ференца Кельчі було створено студентський центр. Придбання активів підтримав Громадський фонд Опацої. Центр працює в якості мовної та ІТ-лабораторії вранці, забезпечуючи безкоштовне користування комп’ютерами для студентів у другій половині дня та ввечері. Студенти можуть користуватися 17 комп’ютерами з підключенням до Інтернету.

У 2008 році за підтримки відділу освіти обласної ради було створено сучасний кабінет, оснащений сучасною інтерактивною дошкою SMART 680 та іншими ІТ-інструментами. До «серверного парку» додано новий сервер: термінальний сервер запрацював на Ubuntu Linux з жовтня 2008 року. Використання в якості клієнта ПК отримали 15 комп’ютерів (фізичних терміналів) котрі надають доступ до доступом до Інтернету. У лютому 2009 року комп’ютерний парк було розширено 15-ма новими машинами, отриманими на основі тендеру від Фонду «Сюльофьолдолоп».

Серверне приміщення, 2012 р.

Починаючи з 2010 року, відбувалися щорічні оновлення, завдяки мережі WiFi, що охоплює всю територію навчального закладу.