Центр організації культурно-масових заходів ім. Фодо Шандора

Центр організації культурно-масових заходів ім. Фодо Шандора, що діє у складі Закарпатського Угорського Інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, було відкрито 26 лютого 2015 року, в день народження Фодо Шандора, домінуючої фігури культурного та політичного життя Закарпаття.

Метою центру є організація та проведення культурних заходів, передача культурної спадщини, збереження традицій, пробудження інтересу студентів інституту Ракоці до культури та просування інтелектуальних та мистецьких програм. Для досягнення своїх цілей центр співпрацює зі студентськими муніципалітетами, іншими підрозділами інституту, культурно-мистецькими установами міста та району, фондами, громадськими організаціями та іншими установами та організаціями.

З моменту заснування в центрі було проведено низку культурних заходів: художні виставки, зустрічі письменників і читачів, літературні вечори, кіноклуби, конкурси, конференції.

Під егідою Центру ім. Фодо працюють музей-виставковий зал текстилю імені Каталін Полоні, що разташований в примішенні інституту, та Будинок традицій регіону в с. Великі Береги.

Музей текстилю і виставковий зал імені Полоні Каталін

У будівлі Закарпатського Угорського Інституту імені Ференца Ракоці ІІ у 2008 році була відкрита постійно діюча виставка з метою збереження та представлення зрізу закарпатського народного мистецтва, а саме тканих виробів округу Берег, що на території сучасного Берегівського району. На виставці відвідувачі можуть побачити Березькі ткані вироби, виготовлені за допомогою техніки різних видів, інструменти, необхідні для ткання, а також різні народні костюми та традиційні предмети народного побуту. Бажаючі також можуть виробувати роботу на ткацькому верстаті, встановленому у виставковому залі, та ознайомитись із зразками місцевих орнаментів.

За останні роки колекція музею розширилася до приблизно 400 одиниць. Більшість тканих виробів подарувала Каталін Полоні – народна художниця з с. Нодьберег, яка своєю працею зробила чимало для збереження цінностей народного мистецтва, а особливо традицій ткацтва та на честь якої було названо музей.

Будинок традицій регіону в с. Великі Береги

Будинок традицій регіону в с. Великі Береги був урочисто відкритий Закарпатським Угорським Інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ 15 лютого 2013 року. Будинок розміщений у селянському будинку, побудованому в 1898 році. Обладнання відображає саме цю епоху, а також пізніший період, початок 1900-х років. Трикімнатний будинок має комору, а також піч та веранду. Внутрішнє подвір’я відокремлене від городу сараєм з брамою.

Будинок традицій регіону в с. Великі Береги – це “живий селянський будинок”. Будинок та розташовані на його подвір’ї споруди є місцем проведення барвистих культурних програм, будь то народний танцювальний вечір, реміснича діяльність, народні ігри або традиційне випікання хліба.


Документи:

Контакти:

Культурний Центр ім. Фодо Шандора,
Україні, Закарпатська обл.
90202 Берегове, пл. Кошута 6

Тел.: +380-31-41-4-24-35