Apáczai Csere János Könyvtár

A könyvtár állományának bővítéséhez 2017. június 20-ig az alábbi magánszemélyek, egyesületek, szervezetek, intézmények, hivatalok, önkormányzatok járultak hozzá:

  1. A Kárpátaljai Magyar Iskolai Kövtárakért Alapítvány
  2. Abaúji Református Egyházmegye
  3. Ábel Kiadó, Kolozsvár
  4. Ábrahám Károlyné
  5. Alföld Stúdió
  6. Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára
  7. Antal Emánuel (Budapest)
  8. Apáczai Kiadó (Budapest)
  9. Apáczai Közalapítvány
  10. Apor Vilmos Katolikus Főiskola (Zsámbék)
  11. Bacsó Róbert
  12. Bacsó Róbert (Ungvár)
  13. Bajkó Sándor (Mátészalka)
  14. Balassa Kiadó
  15. Balassi Bálint Intézet (Budapest)
  16. Balázs Jolán
  17. Bálint Péter
  18. Balla M. Anna
  19. Balogh Béla
  20. Balogh Lívia (Csap)
  21. Barabás Ambrus
  22. Baranyi Béla
  23. Barota Mária (Szombathely)
  24. Barta Elemér (Újlak)
  25. Bartha János (Debrecen)
  26. Bartha Sándor
  27. Békéscsaba Polgármesteri Hivatala
  28. Bendász Dániel (Nagyszőlős)
  29. Beregszászi Anikó (Beregszász)
  30. Beregszászi Járási Állami Adminisztráció
  31. Beregszászi Református Egyház
  32. Beregszászi Szent Kereszt Plébánia
  33. Beregszászi Szociális Alapítvány
  34. Bíró Sándor (Mátészalka)
  35. Bobovec Szabó Petra
  36. Bócsi Krisztián (Mátészalka)
  37. Bocskor Medvecz Andrea (Beregszász)
  38. Bognár Zalán
  39. Botlik József (Budapest)
  40. Bottlik Zsolt
  41. Böszörményi Gergely
  42. Brenzovics László (Ungvár)
  43. Buckó István (Ungvár)
  44. Budapesti Corvinus Egyetem Kertészeti Kara
  45. Budapesti Városvédő Egyesület
  46. Bűvösvölgy Médiaértés-oktató Központ, Budapest
  47. Ceglédi Városi Könyvtár
  48. Cholnoky Olga (Budapest)
  49. Collegiun Talentem
  50. Czakó Gábor
  51. Czegei Wass Albert Alapítvány
  52. Czine Árpád (Mátészalka)
  53. Csapóczi Román (Mátészalka)
  54. Csatáry György (Zápszony-Beregszász)
  55. Csernicskó István (Beregszász)
  56. Csorba Péter (Debrecen)
  57. Dabóczi Viola
  58. Dallasi Magyar Ciszterek
  59. Debreceni Akadémiai Bizottság
  60. Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára
  61. Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar
  62. Debreceni Egyetem Kossuth Egyetemi Kiadója
  63. Debreceni Egyetem Matematikai Intézetének Könyvtára
  64. Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
  65. Demjén Miklós
  66. Dénes Józsefné Ficsór Mária
  67. Dienes Dénes
  68. Dobos és Szigeti család (Fancsika)
  69. Domokos Zsuzsa és Sándor (Budapest)
  70. Dónáth Péter, ELTE
  71. Szőke Domokos, dr. habil, MTA doktora
  72. Kisari Balla György, Dr.
  73. Molnár Imre, dr.
  74. Poór Zoltán, Dr.
  75. Duna Televízió
  76. Dunakeszi város Könyvtára és Információs Szolgálata
  77. Egri Sándor (Szolnok)
  78. Egymásért Alapítvány (Érd)
  79. ELTE Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tanszéke
  80. ELTE BTK HÖK
  81. ELTE Egyetemi Könyvtár
  82. ELTE Történelemtudományi Intézet
  83. ELTE Új- és Modern Kori Magyar Történelem Tanszéke
  84. Eötvös Kollégium (Budapest)
  85. Érdi Városi Könyvtár
  86. Fábián Márta, Beregszász
  87. Fábián Zsurki Edit (Mátészalka)
  88. Farkas Imre, a Heves Megyei Rotary Club elnöke
  89. Fedinec Csilla,
  90. Halász Iván,
  91. Tóth Mihály
  92. Fejér István (Mátészalka)
  93. Fodó Sándor (Ungvár)
  94. Fodor Géza (Dercen)
  95. Fodor Gusztáv (Tiszaderzs)
  96. Fodor Gusztáv, Tiszaderzs
  97. Fudella család (Mátészalka)
  98. Fukári Valéria
  99. Fülöp Zsuzsanna (Budapest)
  100. G. Szabó István (Nyíregyháza)
  101. Galó Miklós (Nyíregyháza)
  102. Gelsei Gáborné (Mátészalka)
  103. Glatz Ferenc (Budapest)
  104. Gönczy Márta
  105. Gönczy Sándor (Beregszász)
  106. Göőz Lajos
  107. Grimm Kiadó
  108. Grób László (Budapest)
  109. Groh Gáspár
  110. Gubcsi Lajos (Budapest)
  111. Gulyás Gyula
  112. Győri Városi Könyvtár
  113. Haáz Györgyné, Bécs
  114. Hadika Antal
  115. Halász Iván,
  116. Hamvas Endre Ádám
  117. Hargita Megye Tanácsa és Kulturális Központja
  118. Hartman Irén
  119. Határtalanul Alapítvány
  120. Havasi Oleg (Ungvár)
  121. Hazuda L. M.
  122. Héjjas Zoltán
  123. Henter Pálné
  124. Hoffmann Rózsa, Budapest
  125. Horányi Özséb (Pécs)
  126. Horkay Anna, Sárospatak
  127. Horváth György
  128. Horváthné Szűcs Ilona (Mátészalka)
  129. Hosszú Gábor
  130. Hriczkó Julianna (Mátészalka)
  131. HTMH
  132. Hudák István (Mátészalka)
  133. Hutterer Éva (Beregszász)
  134. II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár (Miskolc)
  135. Illés Gábor
  136. Intermix Kiadó (Ungvár)
  137. Izsák Tibor (Mezővári)
  138. Jakab György, Budapest
  139. Jakab István (Budapest)
  140. Jászai Ferenc (Mátészalka)
  141. Jász-Nagykun-Szolnok Megye Közgyűlése
  142. Jósa András Múzeum (Nyíregyháza)
  143. Jövő Háza Központ Kht.
  144. Kányádi Sándor
  145. Kaptur Sándor (Mátészalka)
  146. Karácsonyi Dávid (ELTE Földrajztudományi Kar)
  147. Kardos György (Budapest)
  148. Károli Gáspár Egyetem Rektori Hivatala (Budapest)
  149. Károli Gáspár Református Egyetem
  150. Károli Gáspár Református Egyetem dékánja, Sepsi Enikő
  151. Károly Róbert Főiskola (Gyöngyös)
  152. Kárpátalja Alapítvány
  153. Kárpátaljai Magyar Iskolai Könyvtárakért Alapítvány (Nyíregyháza)
  154. Kárpátaljai Megyei Oktatási Főosztálya (Ungvár)
  155. Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület
  156. Kárpátaljai Református Egyház Múzeuma és Levéltára (Beregszász)
  157. Kátai Zoltán (Feketeerdő)
  158. Katona István (Mátészalka)
  159. Katonáné Erdélyi Aliz (Mátészalka)
  160. Kecskeméti Regionális Képző Központ
  161. Kecskés Rózsa
  162. Kelemen László, Magyarság Háza főigazgató
  163. Keresztyén Károly, Csonkapapi
  164. Kész Barnabás (Salánk)
  165. Kisari Balla György
  166. Kisgejőci Középiskola
  167. KMDFKSZ
  168. Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség
  169. Kobály József (Ungvár)
  170. Kocán Béla
  171. Kocsis Károly
  172. Kohut család (Beregszász)
  173. Kohut Júlia
  174. Kókai Sándor
  175. Koncz Gábor
  176. Konczné Jeszenszky Éva (Mátészalka)
  177. Kontra Miklós (Budapest)
  178. Kormány Gyula (Nyíregyháza)
  179. Korzenszky Richárd
  180. Kossuth Kiadó (Budapest)
  181. Kovács Istvánné (Nagydobos)
  182. Kovács Klára
  183. Kovács Sándor (Budapest)
  184. Kovács Sándor (Mátészalka)
  185. Kötél Emőke
  186. Kövér Tibor (Budapest)
  187. Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, Magyarország
  188. Krajcáros Alapítvány
  189. Kráter Műhely Egyesület
  190. Kucska Ferenc (Győr)
  191. Kulin család (Ungvár)
  192. Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (Budapest)
  193. Kunkovics László
  194. Kurucz Rózsa, Veszprém
  195. Kutassy Ilona, Beregszász
  196. Künya Márta és Ferenc
  197. L. Nagy Lajos
  198. L. Simon László (Budapest)
  199. Lábas Tibor (Mátészalka)
  200. Lakatos Bálint
  201. Lakiteleki Népfőiskola
  202. Láncz István (Mátészalka)
  203. Lebovics Viktória
  204. Legeza György
  205. Lenkovszky László
  206. Liszkay Béla
  207. Lórincz Imre (Mátészalka)
  208. Lóska Lajos
  209. Madách Imre Általános Iskola, Szeged
  210. Magyar Elektronikus Könyvtárért Egyesület
  211. Magyar Emlékekért a Világban Egyesület
  212. Magyar Értelmiségiek Kárpátaljai Közössége
  213. Magyar István-Árpád
  214. Magyar Könyvtárosok Egyesülete
  215. Magyar Köztársaság Külügyminisztériumának Könyvtára
  216. Magyar Köztársaság Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma
  217. Magyar Köztársaság Oktatási Minisztériuma
  218. Magyar Nagylexikon Kiadó Rt.
  219. Magyar Nemzeti Múzeum
  220. Magyar Olvasástársaság
  221. Magyar olvasástársaság
  222. Magyar Országgyűlési Könyvtár
  223. Magyar Protokollosok Országos Egyesülete
  224. Magyar Ruszisztikai Egyesület (Budapest)
  225. Magyarország Beregszászi Konzulátusa
  226. Magyarország Ungvári Főkonzulátusa
  227. Majnek Antal (Munkács)
  228. Makrainé Szabó Csilla (Mátészalka)
  229. Márai-program, Nemzeti Kulturális Alap
  230. Márki Zoltán, Dr.
  231. Marosi István (Nagybégány)
  232. Mátészalkai Művészbarát Egyesület
  233. MÉKK
  234. Millenáris Nonprofit Kft (Budapest)
  235. Milován Sándor (Nagyszőlős),
  236. Miniszterelnöki Hivatal (Budapest)
  237. Miskolci Egyetem Könyvtára
  238. Misovics Tibor (Budapest)
  239. Módos Péter
  240. Molnár D. István
  241. Molnár Ferenc, Zápszony
  242. Molnár György
  243. Molnár Ildikó
  244. Molnár Imre
  245. Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár (Nyíregyháza)
  246. MTA BTK Történelemtudományi Intézete
  247. MTA Földrajztudományi Intézetet
  248. MTA Határon Túli Magyarok Titkársága
  249. MTA Kisebbségkutató Intézet
  250. MTA Közgazdasági és Regionális Tudományok Kutatóintézete
  251. MTA Közgazdaságtudományi Intézete
  252. MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézete
  253. MTV Közalapítvány Kuratóriuma
  254. MTVA
  255. Nagy Éva Mónika (Mátészalka)
  256. Nagy Gábor (Mátészalka)
  257. Nagy Ildikó
  258. Nagy Imre Alapítvány
  259. Nagy László (Mátészalka)
  260. Nagy Mari és Vidák István (Budapest)
  261. Nagy Miklós Mihály
  262. Nagykőrösi diákok
  263. Napvilág Kiadó (Budapest)
  264. Naunerné Baráth Enikő (Mátészalka)
  265. Nemzeti Emlékezet Bizottsága
  266. Nemzeti Kulturális Alap
  267. Nemzeti Tankönyvkiadó
  268. Nemzetstratégiai Kutatóintézet
  269. Novák Tibor (Mátészalka)
  270. Nyíregyházi Egyetem
  271. Nyíregyházi Főiskola Gazdasági és Társadalomtudományi Kara
  272. Nyíregyházi Főiskola Könyvtára
  273. Nyugat-Magyarországi Egyetem
  274. Oláh András (Mátészalka)
  275. Orbán Viktor
  276. Orendi Mihály (Mátészalka)
  277. Orosz György
  278. Orosz Ildikó (Nagydobrony-Beregszász)
  279. Orosz László
  280. Orosz Tímea (Beregszász)
  281. Országos Meteorológiai Szolgálat
  282. Országos Széchenyi Könyvtár Gyarapítási Osztálya
  283. Ortutay Csaba (Tampere, Finnország)
  284. Pák István (Mátészalka)
  285. Pallay Ferenc (Beregszász)
  286. Pannon Egyetem Könyvtára és Levéltára
  287. Pasaréti Református Gyülekezet
  288. Pásztor Bertalan
  289. Pécsi Tudományegyetem
  290. Pénzes Ottó (Mátészalka)
  291. Péter Katalin
  292. Petőfi Irodalmi Múzeum (Budapest)
  293. Podolyák József (Mátészalka)
  294. Polgári Szemle Alapítvány (Budapest 9
  295. Pont Kiadó
  296. Poór József (Pécs)
  297. Poór Zoltán (Veszprém)
  298. Pro Hungaris Alapítvány
  299. Pro-Cultura Subcarpathica Civil Szervezet, Beregszász
  300. Tekes Kornélia, Prof. Dr.
  301. Punykó Mária
  302. Quasem, Saleh (Mátészalka)
  303. Rébay Magdolna (Budapest)
  304. Református Egyház Jótékonysági Alapítványa (Beregszász)
  305. Rehó Anna (Ungvár)
  306. Retkes Tamás
  307. Riczu Éva
  308. Rosta Gergely
  309. Rotary Club Magyarország
  310. Rózsa Péter (Debrecen)
  311. Sallai Emília (Mátészalka)
  312. Sallai József (Nyíregyháza)
  313. Sapientia Hungariae Alapítvány (Budapest)
  314. Sarkadi József (Mátészalka)
  315. Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményeinek Nagykönyvtára
  316. Schmitt Pál (Budapest)
  317. Sebestyén Zsolt
  318. Seibert Albert
  319. Selye János Egyetem Könyvtára, Komárom
  320. Sille István, Dr, Budapest
  321. Sipos Anna Magdolna
  322. Skultéty Csaba (Budapest)
  323. Sólyom László (Budapest)
  324. Somogyi László (Budapest)
  325. Soós Károly (Budapest)
  326. Süli-Zakar István (Debrecen)
  327. Szabó András (Mátészalka)
  328. Szabó I. Anna
  329. Szabó László (Magyar Csillagászati Egyesület)
  330. Szabó Sándor (Debrecen)
  331. Szabolcs Ottó (Budapest)
  332. Szabóné Dankó Zsóka (Mátészalka)
  333. Szakács Gábor (Budapest)
  334. Szakál Imre, Bene
  335. Szakály Sándor (Budapest)
  336. Szakolcai Attila
  337. Szalai Bernadett (Badaló)
  338. Szamborovszky család (Nagybereg)
  339. Szászi István (Mátészalka)
  340. Szautner Jánosné Szigeti Gizella (Szolnok)
  341. Századvég Alapítvány
  342. Százhalombatta város Önkormányzata
  343. Székelyföldi Rotary Klub
  344. Szekeres Sándor (Monor)
  345. Szépművészeti Múzeum (Budapest)
  346. Szidiropulosz Archimédesz
  347. Szlivka Olivér József
  348. Szondi Miklós
  349. Szőke Domokos /hagyaték/
  350. Szpasszkij Gábor (Nagybereg)
  351. Szútor László (Budapest)
  352. Tabajdi Csaba (Budapest)
  353. Takács Péter
  354. Tamás Edit, Dr.
  355. Tarr Ferenc (Nyíregyháza)
  356. Tatabánya város Önkormányzata
  357. Tátrai Szilárd
  358. Tekes Kornélia
  359. Teleki László Alapítvány (Budapest)
  360. Telkes Lászlóné (Mátészalka)
  361. TEMI Nógrád Megyei Könyvtára
  362. The George Endres Fundation (London)
  363. Tinta Könyvkiadó
  364. Tiszántúli Református Egyházkerületi és Kollégiumi Levéltár (Debrecen)
  365. Tisza-völgyi Nemzetközi Fejlesztési Fórum (Szolnok)
  366. Tomka Miklós
  367. Tóth István (Budapest)
  368. Tóth József (Mátészalka)
  369. Tóth Mihály
  370. Tóth Sándor (Nyíregyháza)
  371. Tőkéczki László (Budapest)
  372. Török Izabella (Mátészalka)
  373. Triznyáné Szőnyi Zsuzsa (Róma-Budapest)
  374. Trócsányi Zsolt és Mészöly Magda /hagyaték, Budapest/
  375. Typotex Könyvkiadó Kft
  376. Ugron Zsolna
  377. Újpest Önkormányzata
  378. Újvidéki Egyetem Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar, Szabadka
  379. Ungvári Nemzeti Egyetem Könyvtára
  380. Ungvári Nemzeti Egyetem Politikai Regionális Kutatások Intézete
  381. Valuch Tibor (Debrecen)
  382. Varga Attila
  383. Varga Béla (Vaja)
  384. Varga Csaba (Budapest)
  385. Varga Csaba, prof., Dr.
  386. Varga Józsefné Horváth Mária
  387. Vári Fábián László (Mezővári)
  388. Varsói Egyetem Magyar Tanszéke
  389. Vass Lajos Népzenei Szövetség (Budapest)
  390. Vay Ádám Múzeum
  391. Vehrer Adél
  392. VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár
  393. Veszprém Megyei Levéltár
  394. Viczián Tamás
  395. Víg Ottó (Mátészalka)
  396. Vitéz János Római Katolikus Tanítóképző Főiskola (Esztergom)
  397. Vraukóné Lukács Ilona (Nyíregyháza)
  398. Weinrauch Katalin (Beregszász)
  399. Zán-Fábián Sándor, Mezővári
  400. Zeidler Miklós (Budapest)
  401. Zicherman István
  402. Zichy Éva
  403. Zsiguc György
  404. Бузун В.А.
  405. Поліщук В. А.
  406. ВГО «Русскоязычная Украина»
  407. Видавничий дім „Букрек” (м. Чернівці)
  408. Волік, О. В.
  409. Волік, О. В.
  410. Гветадзе, Иван Георгиевич (г. Донецк)
  411. Гриченко Г.
  412. Грубінко, В. В.
  413. Грубінко, В. В.
  414. Гученюк, Г. Б.
  415. Гученюк, Г. Б.
  416. Довганич, Омелян
  417. Дочинець Мирослав Іванович, м. Мукачево
  418. Коротич Катерина
  419. Краснов В.П.
  420. Міжнародний Університет РЕГІ ім. Степана Дем’ячука (м. Рівне)
  421. Міжнародний фонд «Відродження»
  422. Місюк, Михайло (Ужгород)
  423. Онішків, Зінoвій (Тернопіль)
  424. Орлов А.А.
  425. Поліщук, В. А.
  426. Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка
  427. Поп, Степан
  428. Радьков, Дмитро
  429. Руденко, Леонід Григорович
  430. Сикура І. І.
  431. Фатула Юрій
  432. Чепелюк Олеся
  433. Чучко, Павло (Ужгород)
  434. Шнипко О. С.
  435. Янукович, Віктор